Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - strona archiwalna
Link do nowej strony ZPSMuz im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie »

Zapraszamy na koncerty orkiestry

W niedzielę 28 października o godz. 18.00 w Kościele pw. św. M. M. Kolbego w Mistrzejowicach oraz  we wtorek o godz. 18.30 w sali koncertowej naszej szkoły.

Orchester der Fr. – v. Bodelschwingh – Schulen Bethel powstała w 1991 roku. Jej założycielem i dyrygentem jest Matthias Günther – absolwent Akademii Muzycznej w Detmold. Orkiestrę tworzą uczniowie szkół Bodelschwingh, którzy koncertowali dotąd m. in. we Francji, Holandii, Włoszech i Czechach. Od ponad 20 lat trwa wymiana artystyczna pomiędzy młodymi muzykami z Niemiec, a Orkiestrą Krakowska Młoda Filharmonia z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza. Podczas ich wizyty w Krakowie odbędą się wspólne warsztaty muzyczne i koncerty.

Nie mniej ważne są codzienne kontakty z krakowskimi rówieśnikami, poprzez zamieszkanie w ich domach na czas pobytu w Krakowie i poznawanie w ten sposób naszej kultury, tradycji rodzinnych, zwyczajów, a także zabytków Krakowa. Podobnie jest podczas rewizyty naszej młodzieży w Niemczech. Nawiązane kontakty i współpraca owocują licznymi wieloletnimi przyjaźniami, a muzyka która jest ich wspólną pasją, niewątpliwie w tym służy i pomaga.

W ramach tegorocznej wymiany odbędą się wspólne warsztaty oraz dwa koncerty. Oczywiście młodzież niemiecka w czasie pobytu w Krakowie ma okazję zwiedzić nasze miasto, przewidziane jest równie zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, a także wizyta w Auschwitz-Birkenau.

 

 

http://www.okn.edu.pl/index.php/propozycjekulturalne/muzyka/koncerty-mistrzejowickie/2172-koncert-orchester-der-fr-v-bodelschwingh-schulen-bethel