Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - strona archiwalna
Link do nowej strony ZPSMuz im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie »

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie

Jak pomóc dziecku przygotować się do wystąpień publicznych?

Poradnik dla domowych trenerów (rodziców)
27 listopada 2019, środa, godz. 18.00

Podczas spotkania Rodzice będą mogli podzielić się z psychologiem muzyki problemami związanymi ze wspomaganiem rozwoju artystycznego dziecka. Psycholog przedstawi propozycje rozwiązań typowych problemów związanych z ćwiczeniem i występowaniem (problemy z motywacją do ćwiczenia, trudności ze skupieniem uwagi, regulacją emocji podczas niepowodzeń (pomyłka) oraz występowania (trema) i in. Korzystając z doświadczeń terapeutycznych, zdobytych z pracy w muzykami, zaproponuje rozwiązania bardziej nietypowych problemów.

Prowadząca: dr Julia Kaleńska-Rodzaj

Muzyk (klasa fortepianu, śpiewu), doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Specjalizuje się w psychologii muzyki, zwłaszcza w zagadnieniach psychologicznego przygotowania się muzyka do występu publicznego i uwarunkowań sukcesu wykonawczego w muzyce. Współpracuje z Międzywydziałową Katedrą Psychologii Muzyki UMFC, Instytutem Psychologii UJ, Studium Pedagogicznym UJ prowadząc zajęcia warsztatowe
poświęcone radzeniu sobie z emocjami w sytuacji występu publicznego. Od 2008 r. prowadzi indywidualne konsultacje i warsztaty w zakresie radzenia sobie z emocjami dla uczniów, studentów i profesjonalistów przygotowujących się do ważnych występów, konkursów. Realizuje własne autorskie programy, m. in. „Oswoić tremę”, „Efektywny wykonawca” i in.
Jest organizatorką wielu wydarzeń promujących psychologię muzyki w Polsce, założycielką Krakowskiego Ośrodka Doradztwa dla Artystów „KODA”
(www.koda.krakow.pl).