Konkurs czytania nut głosemZespół Państwowych Szkół Muzycznych
Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem

IX Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych II stopnia odbędzie się w dniach 22 – 24.11.2017.

  • Konkurs organizowany jest przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.
  • Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół muzycznych II stopnia.
  • Konkurs jest dwuetapowy.
  • Wymagania konkursu w pierwszym etapie:
  1. czytanie a prima vista:
    a) głosu wokalnego pieśni z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianu;
    b) melodii tonalnej (względnie wykraczajęcej poza tonalność) z graniem głosu towarzyszącego;
    c) melodii atonalnej;
    d) jednego z głosów (w starych kluczach) wylosowanego Chorału J.S.Bacha, z jednoczesnym towarzyszeniem nagranych, pozostałych trzech głosów;
  2. realizacja a prima vista kilkutaktowego dwugłosu rytmicznego w dowolnej wersji wykonawczej (np.: z zastosowaniem tataizacji, stukania, klaskania, tupania, grania na fortepianie, instrumentach perkusyjnych, bądź przedmiotach dźwiękowych itp.).
  • Wymagania konkursu w drugim etapie:
  1. czytanie a prima vista:
    a) wybranego głosu z 3-głosowej partytury orkiestrowej lub chóralnej (zapisanej in C na trzech systemach w kluczach wiolinowym i basowym), z graniem dwóch głosów towarzyszących;
    b) melodii atonalnej z graniem głosu towarzyszącego;
    c) głosu wokalnego pieśni (z literatury muzycznej XIX i XX w.) z nagranym towarzyszeniem fortepianu;

Pełny regulamin i karta zgłoszenia

 

 

Harmonogram IX OKCzNGł

23-24 listopada 2017

ETAP PIERWSZY

23. 11. 2017 (czwartek)

 

godz. 10.00

CECOT Dominika

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Ewa Hryniewicka

godz. 10.20

CZARNOTA Jan

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 10.40

KUDLIŃSKA Jagoda

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Magdalena Mądro

godz. 11.00

ŁOWIEC Katarzyna

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 11.20
PANASIEWICZ Bruno

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 11.40

PILCH Wilhelm

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Elżbieta Marczyk

godz. 12.20

WŁODARCZYK Martyna

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Elżbieta Marczyk

12.40

KOCJAN Michał

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Zofia Wolska-Laidler, Natalia Szwab

13.00

BIERNAT Bartłomiej

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
w Bochni

Nauczyciel: Magdalena Kania

13.20

MIELNICZEK Kacper

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
w Bochni

Nauczyciel: Maciej Kozłowski

***

15.20

BRAŃKA Magdalena

Samorządowa Szkoła Muzyczna II st.
w Żywcu

Nauczyciel: Zofia Ilczuk

15.40

TYRAŁA Jakub

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Lucjan Dmytrzak, Natalia Szwab

16.00

KRÓL Maja

Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Magdalena Mądro, Andrzej Mądro

16.20

PIKUŁA Marek

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. L. Różyckiego
w Gliwicach

Nauczyciel: Aleksandra Dudek

16.40

RUDEK Oliwia

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego
w Żaganiu

Nauczyciel: Władysław Klisz

17.00

BOWTRUCZUK Barbara

Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz
w Warszawie

Nauczyciel: Lilianna Krych

Ogłoszenie listy uczestników II etapu nastąpi 23.11.2017
około godz. 17.45.