Amfiteatrpsie smutkiZespół Państwowych Szkół Muzycznych
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
26 stycznia 2018 godz. 18:00
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem

IX Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych II stopnia odbędzie się w dniach 22 – 24.11.2017.

  • Konkurs organizowany jest przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.
  • Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół muzycznych II stopnia.
  • Konkurs jest dwuetapowy.
  • Wymagania konkursu w pierwszym etapie:
  1. czytanie a prima vista:
    a) głosu wokalnego pieśni z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianu;
    b) melodii tonalnej (względnie wykraczajęcej poza tonalność) z graniem głosu towarzyszącego;
    c) melodii atonalnej;
    d) jednego z głosów (w starych kluczach) wylosowanego Chorału J.S.Bacha, z jednoczesnym towarzyszeniem nagranych, pozostałych trzech głosów;
  2. realizacja a prima vista kilkutaktowego dwugłosu rytmicznego w dowolnej wersji wykonawczej (np.: z zastosowaniem tataizacji, stukania, klaskania, tupania, grania na fortepianie, instrumentach perkusyjnych, bądź przedmiotach dźwiękowych itp.).
  • Wymagania konkursu w drugim etapie:
  1. czytanie a prima vista:
    a) wybranego głosu z 3-głosowej partytury orkiestrowej lub chóralnej (zapisanej in C na trzech systemach w kluczach wiolinowym i basowym), z graniem dwóch głosów towarzyszących;
    b) melodii atonalnej z graniem głosu towarzyszącego;
    c) głosu wokalnego pieśni (z literatury muzycznej XIX i XX w.) z nagranym towarzyszeniem fortepianu;

Pełny regulamin i karta zgłoszenia

 

 

H A R M O N O G R A M IX OKCzNGł

23-24 listopada 2017

ETAP DRUGI

 

23.11.2017 (czwartek)

18. 20

KUDLIŃSKA Jagoda

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Magdalena Mądro

 

 

24.11.2017 (piątek)

10.20

BOWTRUCZUK Barbara

Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz
w Warszawie

Nauczyciel: Lilianna Krych

10.40

BRAŃKA Magdalena

Samorządowa Szkoła Muzyczna II st.
w Żywcu

Nauczyciel: Zofia Ilczuk

11.00

OGRYZEK Beata

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. K. Szymanowskiego
w Katowicach

Nauczyciel: Dorota Bywalec

***

11.40

SŁOJEWSKI Michał

Samorządowa Szkoła Muzyczna II st.
w Skierniewicach

Nauczyciel: Agnieszka Mikołajczyk

 

12.00

PILCH Wilhelm

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Elżbieta Marczyk

12.20

KOCJAN Michał

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Zofia Wolska-Laidler, Natalia Szwab

12.40

TYRAŁA Jakub

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Lucjan Dmytrzak, Natalia Szwab


Harmonogram IX OKCzNGł

23-24 listopada 2017

ETAP PIERWSZY

23. 11. 2017 (czwartek)

 

godz. 10.00

CECOT Dominika

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Ewa Hryniewicka

godz. 10.20

CZARNOTA Jan

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 10.40

KUDLIŃSKA Jagoda

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Magdalena Mądro

godz. 11.00

ŁOWIEC Katarzyna

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 11.20
PANASIEWICZ Bruno

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Paulina Załubska

godz. 11.40

PILCH Wilhelm

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Elżbieta Marczyk

godz. 12.20

WŁODARCZYK Martyna

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina
w Krakowie

Nauczyciel: Elżbieta Marczyk

12.40

KOCJAN Michał

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Zofia Wolska-Laidler, Natalia Szwab

13.00

BIERNAT Bartłomiej

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
w Bochni

Nauczyciel: Magdalena Kania

13.20

MIELNICZEK Kacper

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
w Bochni

Nauczyciel: Maciej Kozłowski

 

13.40

SŁOJEWSKI Michał

Samorządowa Szkoła Muzyczna II st.
w Skierniewicach

Nauczyciel: Agnieszka Mikołajczyk

***

15.00

OGRYZEK Beata

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. K. Szymanowskiego
w Katowicach

Nauczyciel: Dorota Bywalec

15.20

BRAŃKA Magdalena

Samorządowa Szkoła Muzyczna II st.
w Żywcu

Nauczyciel: Zofia Ilczuk

15.40

TYRAŁA Jakub

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Lucjan Dmytrzak, Natalia Szwab

16.00

KRÓL Maja

Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego
w Krakowie

Nauczyciele: Magdalena Mądro, Andrzej Mądro

16.20

PIKUŁA Marek

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. L. Różyckiego
w Gliwicach

Nauczyciel: Aleksandra Dudek

16.40

RUDEK Oliwia

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. H. Wieniawskiego
w Żaganiu

Nauczyciel: Władysław Klisz

17.00

BOWTRUCZUK Barbara

Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. G. Bacewicz
w Warszawie

Nauczyciel: Lilianna Krych

Ogłoszenie listy uczestników II etapu nastąpi 23.11.2017
około godz. 17.45.