Sekcja Teorii i Wydział Wokalny
W najbliższych Sekcja Teorii i Wydział Wokalny odbędą się ciekawe wydarzenia.
13 listopada (poniedziałek) o godz. 12:00 w Nowej Sali Kameralnej odbędzie się lekcja otwarta dla nauczycieli przedmiotów teoretycznych, połączona z wykładem prof. dr hab. Alina Kowalskiej—Pińczak z Akademii Muzycznej w Gdańsku, zatytułowanym: Kształcenie słyszenia harmonicznego w ćwiczeniach, testach i improwizacji.
W dniach od 20 do 21 listopada (poniedziałek, wtorek) odbędą się Warsztaty Wokalne, które poprowadzi Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dr hab. Agnieszka Monasterska. Warsztaty odbędą się w następujących terminach:
- W poniedziałek w Nowej Sali Kameralnej w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 17:00.
- We wtorek w sali rytmicznej A060 w godzinach od 10:00 do 13:00. Całość zakończy się koncertem o godz. 14:00 w Nowej Sali Kameralnej, na który serdecznie zapraszamy.
Dodatkowych informacji udziela kierownik sekcji Łukasz Mateja.
(krazeskam@poczta.onet.pl)
Sekcja teorii umożliwia zdobywanie wiedzy potrzebnej do ogólnego rozwoju muzycznego ucznia oraz rozwija słuch muzyczny który jest fundamentem pracy muzyka.
Uczniowie zdobywają wiele nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich co świadczy o wysokim poziomie nauczania. W skład sekcji teorii wchodzi wydział wokalny, którego uczniowie specjalizują się w śpiewie operowym. Jego absolwenci często kontynuują swoją naukę w Akademiach Muzycznych w Polsce i za granicą.
W sekcji teorii z wydziałem wokalnym pracuje 20 nauczycieli – teoretyków, 4 wokalistów oraz 4 akompaniatorów. Sekcją kieruje mgr Łukasz Mateja.
Sekcja Teorii prowadzi zajęcia z następujących przedmiotów:
w Szkole Muzycznej I st.:
- kształcenie słuchu
- rytmika
- audycje muzyczne
w Szkole Muzycznej II st.:
- kształcenie słuchu
- zasady muzyki
- harmonia
- literatura muzyczna
- historia muzyki
- formy muzyczne
Na Wydziale Wokalnym dodatkowo z przedmiotów:
- śpiew solowy
- zajęcia z akompaniatorem
- podstawy gry aktorskiej
- dykcja i recytacja
- zespoły wokalne
- czytanie nut głosem
- język włoski
Uczniowie uczestnicząc w wyżej wymienionych zajęciach zdobywają wiedzę potrzebną do ogólnego rozwoju muzycznego oraz rozwijają swoje umiejętności muzyczne.
Uczniowie Wydziału Wokalnego specjalizują się w śpiewie operowym, jego absolwenci często kontynuują swoją naukę w Akademiach Muzycznych w Polsce i za granicą.