Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - strona archiwalna
Link do nowej strony ZPSMuz im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie »

Konkursy pod patronatem MKiDN

Konkursy pod patronatem MKiDN

Będę Wirtuozem

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Przedmiotem konkursu jest repertuar związany z problematyką techniki skrzypcowej.Członkami jury są wybitni skrzypkowie i pedagodzy uczelni muzycznych:
prof. Robert Szreder (Holandia), prof. Bartosz Bryła (Wrocław, Poznań), prof. Antoni Cofalik (Kraków), prof. Robert Kabara (Kraków).
Konkursowi towarzyszą lekcje mistrzowskie, wykłady, koncerty i wystawy instrumentów oraz akcesoriów lutniczych.
Zapraszamy na oficjalną stronę konkursu

Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem

Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem odbywał się rokrocznie w latach 2008 – 2015. Formę biennale przyjął w 2015 roku. Celem Konkursu jest reaktywowanie i promowanie czytania nut głosem w szkołach muzycznych II stopnia oraz uaktywnienie pedagogów i uczniów do pracy w tym zakresie. Udział uczniów w Konkursie umożliwia im szersze i głębsze poznawanie literatury muzycznej, rozwija ich umiejętności, wzbogaca doświadczenia muzyczne, a pedagogom daje znakomitą okazję do wszechstronnej wymiany doświadczeń. Więcej…

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. M. Karłowicza

Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych II st., nie będących studentami Akademii Muzycznych. Konkurs jest dwuetapowy, w każdym etapie należy m.in. wykonać pieśń Mieczysława Karłowicza, któremu konkurs jest poświęcony. Członkami jury są artyści wokaliści, a zarazem pedagodzy i profesorowie Akademii Muzycznych.
Konkurs odbywa się w cyklu trzyletnim, pierwsza edycja odbyła się w 2006 r.

Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Dwa etapy konkursowe oraz finał odbędą się w dniach 25 – 27 października 2021 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2021 roku.

…więcej

Konkurs Wokalny

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że w związku z przedłużającymi się pracami termomodernizacyjnymi trwającymi w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie, VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Mieczysława Karłowicza, zaplanowany w dniach 25 – 27 października 2021 roku, zostaje odwołany.

 

Współorganizator Konkursu                                            Dyrektor
Anna Plewniak                                            Witold Malinowski

 

Ogólnopolski Konkurs muzyki Kameralnej Wokół …

Konkurs odbywa się co dwa lata i adresowany jest do młodych kameralistów wszelkich specjalności instrumentalnych oraz do śpiewaków.Każdej edycji patronuje postać kompozytora obchodzącego w danym roku jubileusz. Impreza organizowana jest od 2008 r. Do tej pory odbyły się: Wokół Vivaldiego, Wokół Haendla, Wokół Chopina, Wokół Beethovena, Wokół Bacha i Wokół Mozarta.
W trakcie konkursu uczniowie i pedagodzy mają możliwość pogłębienia wiedzy  poprzez udział w wykładach i warsztatach. Konkursowi muzycznemu towarzyszy Małopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci ze szkół i placówek oświatowych dedykowany patronującemu kompozytorowi

REGULAMIN Wokół Debussy’ego

KARTA ZGŁOSZENIA Wokół Debussy’ego