Amfiteatrpsie smutkiZespół Państwowych Szkół Muzycznych
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
26 stycznia 2018 godz. 18:00
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Archiwum

Kolędy z XVI wieku

14 stycznia 2018 roku, o godz. 15:00 w Domu Zwierzynieckiego,przy ul. Królowej Jadwigi 41, słychać będzie dawne, XVI-wieczne polskie kolędy. Wystąpi zespół Żacy Krakowscy. Koncert poprowadzi Barbara Siklucka. Więcej informacji tutaj.

Lekcja czytania z Tygodnikiem Powszechnym

W środę 13 grudnia w godz. 9:45 – 11:30 uczniowie klas licealnych biorą udział w lekcji czytania prowadzonej przez pana Grzegorza Jankowicza z Tygodnika Powszechnego.

Koncert orkiestry

Zapraszamy na koncert orkiestry Krakowska Młoda Filharmonia, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017 na Sali Koncertowej o godzinie 18:00.

Program koncertu:

 • H. Shore – Władca Pierścieni (opr. T. Chmiel)
 • F. Nowowiejski – uwertura koncertowa Legenda Bałtyku
 • B. Smetana – 3 Tańce z opery Sprzedana Narzeczona:
  – Polka
  – Furiant,
  – Taniec Komediantów

 

 • G. Faure – Pawana (opr. T. Chmiel)
 • H. Wieniawski – Polonez Koncertowy A-dur (opr. T. Chmiel)
 • J. Strauss – Życie artysty
 • J. Strauss – Przebojem w tańcu i miłości
 • K. Badelt – Piraci Karaibów

 

Joanna Malinowska – skrzypce
Sebastian Perłowski, Tomasz Chmiel – dyrygenci

Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem

IX Ogólnopolski Konkurs Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych II stopnia odbędzie się w dniach 22 – 24.11.2017. Czytaj dalej

Wydarzenia w Sekcji Teorii i Wydziale Wokalnym

W najbliższych dniach Sekcja teorii i wydział Wokalny zapraszają na lekcję otwartą wykład prof. dr hab. Alina Kowalskiej-Pińczak oraz warsztaty wokalne prowadzone przez prof. dr hab. Agnieszkę Monasterską. Więcej informacji tutaj.

Musical Świąteczny

MUSICAL ŚWIĄTECZNY NA RZECZ LUDZI BEZDOMNYCH

Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny na rzecz ludzi bezdomnych z noclegowni przy ul. Kornela Makuszyńskiego w Nowej Hucie w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 18:00 w sali koncertowej. Wraz z bohaterami spektaklu przeniesiemy się w magiczny, grudniowy czas i spróbujemy zrozumieć istotę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas przedstawienia będzie można zakupić ciasteczka i inne niespodzianki przygotowane przez uczniów. Wszystkie datki zostaną przekazane na rzecz osób bezdomnych.

Konsultacje dla rodziców

We środę, 15 listopada w godz. od 17:00 do 20:00 odbędą się konsultacje nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów teoretycznych muzycznych dla rodziców uczniów OSM I i II st.

Organowy kurs mistrzowski

Serdecznie zapraszamy na warsztaty organowe (kurs mistrzowski), które odbędą się 16 listopada (czwartek) w kościele bł. Anieli Salawy przy al. Kijowskiej 29. Warsztaty poprowadzi prof. dr hab. Mirosława Semeniuk—Podraza z Akademii Muzycznej w Krakowie. Po zakończeniu warsztatów zapraszamy na koncert uczestników kursu mistrzowskiego.

Finale 2014

Chcesz poznać lepiej program do edycji nut
Finale 2014?
Przyjdź!

Szkolne Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie organizacyjne we środę 18 października 2017 r. o godz. 14:00

Łukasz Mateja
kierownik sekcji teorii i wydziału wokalnego

Koncert orkiestry „Krakowska Młoda Filharmonia”

W dniu 21 października (sobota) o godz. 19:30 orkiestra szkolna „Krakowska Młoda Filharmonia” pod dyrekcją Tomasza Chmiela wystąpi w koncercie „Nowa Huta. Dlaczego nie ?!”. Koncertu tradycyjnych pieśni maryjnych można będzie wysłuchać w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w:

 • Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1),
 • Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34)
 • Punkcie Informacji Miejskiej (ul. Św. Jana 2)

Więcej informacji na stronie nhdn.pl